به فروشگاه اینترنتی بهکارچوب خوش آمدید
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Close
Filters
جستجو
آرشیو مقالات فنی
نحوه چیدمان وسایل در اتاق خواب

نحوه چیدمان وسایل در اتاق خواب

اتاق خواب یک فضای بسیار شخصی است و مدل چیدمان وسایل در آن به نحوه استفاده از اتاق بستگی دارد. اگر چه برخی از قوانین به طور کلی باید رعایت شوند، اما نکات ریز و مهمی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. مثلا ترتیب قرار دادن مبلمان در اتاق خواب، به گونه ای که در عین استفاده از سبک و طراحی مناسب، استفاده از فضا و کاربرد نیز به حداکثر میزان ممکن برسد.

جای تخت را انتخاب کنید

معمولا تخت خواب بزرگترین وسیله اتاق خواب است و هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب، باید در مرحله اول انجام شود. برای اینکه احساس آرامش بیشتری داشته باشید، تخت خواب را جایی بگذارید که قسمت پایین تخت به درب اتاق نزدیک تر باشد. در اتاق های بزرگ، تخت خواب را در گوشه و کنار قرار دهید تا ظاهری چشمگیر و رمانتیک داشته باشید. در اتاق خواب های متوسط و کوچک، آن را در مقابل دیوار و روبروی درب قرار دهید، به گونه ای که قسمت بالای تخت به دیوار بچسبد. توجه کنید که شما باید بتوانید به راحتی در کنار یا دور تخت خواب راه بروید.

فضای اتاق را متعادل کنید

بهترین راه برای ایجاد تعادل در اتاق خواب قرار دادن یک قطعه از وسایل، روبروی تخت است. این وسیله می تواند یک کمد بلند، میز آرایش یا حتی یک صندلی نشیمن تکی باشد. در اتاق خواب های کوچک تر، بهتر است فضای بیشتری را باز بگذارید و هم چنین دیوار روبروی تخت را نیز خالی بگذارید.

در دو طرف تخت، پاتختی ها را قرار دهید

این نوع چیدمان به چند دلیل بسیار متداول است: کشو های کوچک پاتختی نه تنها بسیار کاربردی هستند، بلکه عرض تخت خواب را نیز بزرگ تر نشان می دهند و فضای دیوارهای اطراف را پر می کنند.

جایی برای کمد خود انتخاب کنید

یک کمد بلند در گوشه اتاق زیبا به نظر می رسد، کمد های کوتاه تر نیز برای قرار گرفتن زیر پنجره واقعا مناسبند. اگر اتاق خوابتان کوچک است، از کمد هایی استفاده کنید که طبقه بندی شده اند و کشو دارند، با این کار یک وسیله را جایگزین چند وسیله می کنید.

از وسایل اتاقتان استفاده بهینه کنید

حتما در مورد اینکه چگونه بهترین استفاده را از وسایل اتاق خود داشته باشید، مفصل فکر کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از توی تخت تلویزیون تماشا کنید، باید تخت خواب را دقیقا روبروی تلویزیون قرار دهید. اگر می خواهید در تخت خود مطالعه کنید، حتما یک لامپ در کنار تخت داشته باشید. در صورتی که از اتاق خواب بیشتر برای لباس عوض کردن استفاده می کنید، کشو و کمد لباس خود را نزدیک به هم قرار دهید و یک صندلی اضافه کنید تا بتوانید بنشینید و راحت کفش خود را بپوشید.

به فکر راحتی خودتان باشید

به چیدمان و کاربرد اتاق خواب خود توجه کنید. جاهای پر سروصدا، سرد و یا مرطوب اتاق خواب را پیدا کنید و مبلمان خود را با توجه به آن ها بچینید. یک اشتباه متداول، قرار دادن تختخواب زیر پنجره است، چرا گرما و سرمای بیرون پنجره می تواند خوابیدن را دشوار سازد و نتوانید راحت بخوابید.

نظر خود را بیان کنید