مثل یک حرفه ای مبل بخرید !

مثل یک حرفه ای مبل بخرید !

راهنمای کامل خرید مبل

در پایان روز همه چیز را روی آن ها می گذارید، برای دورهمی ها و خوردن چای از آن ها استفاده می کنید و یا در مهمانی ها جابجایشان می کنید؛ بله "مبل" ها را می گویم! مبل ها به عنوان یک وسیله چند منظوره، نقش مهم و اساسی را در میان وسایل یک خانه دارند و همیشه در مرکز توجه و استفاده هستند. در این مقاله راهنمای کامل خرید مبل را برای شما فراهم کردیم تا در راه انتخاب کمک رسان شما باشیم.

مقاوم اما شیک، با دوام اما لوکس.  یک مبل هم یک نیاز اساسی و هم یک وسیله خاص است. نیازی به خرج کردن بیش از حد نیست، اما باید اندکی هم دست و دل باز بود. به عبارت ساده، این خریدی است که واقعا باید به درستی انجام شود.

وقتی صحبت از مبل می شود، انتخاب های زیادی وجود دارد و ممکن است گیج شوید؛ خوشبختانه راهنمای خرید مبل ما کامل است و شما را از هرگونه تردید می رهاند . به سادگی پا روی پا بگذارید و راحت بنشینید و استراحت کنید، چون ما در بهکارچوب اینجاییم تا کار شما را راحت کنیم.

انواع مبلمان

مبل های مختلفی متناسب با موقعیت های مختلف وجود دارند.  مدرن ، راحتی، کلاسیک یا مبل های چند تکه. پس از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام مدل برای شما مناسب است، بسیار سخت می شود پس همراه ما باشید...

کاناپه های دو نفره

همانطور که از نام این مبل پیداست، کاناپه ای  برای نشستن دو فرد طراحی شده است. هر کاناپه دارای دو صندلی و دو بالشتک می باشد. به دنبال مدلی بزرگتر می گردید؟ معمولا می توانید یک مدل سه نفره را با همان شکل، طرح و پارچه پیدا کنید.

برای آپارتمان های کوچک یا کلبه ها و در مقیاس کوچک تر، برای اتاق پذیرایی مناسب هستند. همچنین برای کسانی که مبل های جمع و جور می خواهند، خوب هستند.

کاناپه های سه نفره

کاناپه های سه نفره به صورت بزرگ تر طراحی شده اند تا افراد بیشتری را در خود جای دهند، یا اینکه خودتان یک نفر بخواهید روی آن دراز بکشید و استراحت کنید! معمولاً کاناپه های سه نفره در مدل های دو نفره و در همان شکل، طرح و پارچه موجود هستند. با اضافه کردن یک دست مبلمان دیگر در کنار کاناپه های سه نفره می توان مدل چیدمان شیک و زیبایی را ساخت.

کاناپه های سه نفره برای اتاق های پذیرایی بزرگ تر (و در نتیجه برای تعداد افراد بیشتر) مناسب هستند. بنابراین می توان از آن ها در منزل یک خانواده، زوج ها، آپارتمان های بزرگ و کسانی که مهمانی های زیاد می گیرند استفاده کرد. از آنجا که مبل یک وسیله پر استفاده و یک سرمایه گذاری طولانی مدت است، در صورت داشتن فضا و بودجه، ارزش آن را دارد که یک کاناپه سه نفره بخرید. مطمئناً هرگز از خرید آن پشیمان نمی شوید. 

مبل تختخواب‌شو

همانطور که از نام این محصول پیداست، یک تخت تاشو در زیر بالشتک های مبل قرار دارد و در عین حال مکانی راحت برای نشستن افراد است. این مبل ها به راحتی و در یک حرکت سریع به تختخواب تبدیل می شوند. از این مدل مبل دو نوع وجود دارد:

 مبل تختخواب‌شو برای استفاده هر شب: هرچه بیشتر از مبل تختخواب‌شواستفاده شود، باید راحتی و دوام بیشتری داشته باشد.

مبل تختخواب‌شو برای استفاده های گاه به گاه: یک تخت ایده آل برای مهمان است که فقط در مواقع لزوم از آن استفاده می شود.

تفاوت ساخت بین این دو نوع مبل تختخواب‌شو در ضخامت تشک، کف و بالشت ها است. مبل های تختخواب‌شو که هر شب استفاده می شوند، طبیعتاً نیاز به دوام بیشتری دارند و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارند.

هم تخت هم مبل، یا به عبارتی دو تکه اساسی از وسایل منزل که در یک اتاق قرار گرفته اند. مبل های تختخواب‌شو برای اتاق نشیمن مناسب هستند، و یا اتاق های اضافی که برای اهداف دیگری مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان مثال یک اتاق کار، که ممکن است گاهی اوقات نیاز به خوابیدن در آن جا باشد.

مبل های کالسکه ای

مبل های کالسکه ای ، یک تکه ای هستند و معمولاً شامل یک مبل سه نفره به همراه نشیمن های بلند برای راحتی پاهای بلند می باشند.

مبل های کالسکه ای با مبل های گوشه ای تفاوت دارند . قسمت نشیمن این مبل ها به اندازه کافی بزرگ نیست تا افراد زیادی روی آن جا شوند و هم چنین به دلیل مدل تکیه گاهی که دارند نمی توان آن ها را در گوشه های اتاق قرار داد.

هم چنین مبل های کالسکه ای نباید با صندلی های همین مدل اشتباه گرفته شوند.

صندلی های کالسکه ای

صندلی های کالسکه ای مدلی از مبلمان یک تکه ای هستند که طول بلندی داشته و در انتهای آن دسته ای ضخیم و بزرگ وجود دارد. بیشتر از یک نفر روی این مبل ها جا نمی شوند ولی شخصی که روی این مبل می نشیند، احساس تجمل و شکوه خاصی خواهد کرد.

صندلی های کالسکه ای برای اتاق نشیمن، اتاق رختکن، اتاق خواب یا حتی راهرو ها مناسب هستند. می توانید آن ها را به دیوار تکیه دهید، اما بهتر است تا در محیطی قرار بگیرند که فضای کافی برای در چشم بودن و نمایش عظمت خود داشته باشند.

مبل های گوشه ای

به عنوان مبل های L شکل نیز شناخته می شوند، برخلاف مبل های کالسکه ای، این مبل ها دو بخش صندلی دارند که زاویه ای مناسب را تشکیل می دهند و شکل کلی آن ها شبیه "L" است.

به دلیل مقیاس آن ها، مبل های گوشه ای برای قرار گرفتن در اتاق های بزرگتر، مناسب هستند. همچنین در سالن های بازی و آشپزخانه های بزرگ نیز ممکن است مبل های L شکل را ببینید.

اکثر سبک ها  به راحتی در همه خانه ها قابل اسفاده هستند، به طور مثال اگر این مدل مبل را سفارش دهید، می توانید مطمئن باشید که با تمام اتاق ها سازگار است و به راحتی در گوشه های اتاق فیکس می شوند.

مبل های چند تکه

برخی افراد ترجیح می دهند کارها را به روش خود انجام دهند و مبل های چند تکه ایده آل ترین انتخاب برای این افراد است. مبل های چند تکه از یکدیگر جدا هستند و در کمال سازگاری و به راحتی می توان چیدمان آن ها را تغییر داد.

در بعضی از مدل ها، برای هر تکه از مبلمان از یک رنگ مجزا استفاده شده است و در بعضی مدل های دیگر نیز تمام قطعات یک رنگ هستند. بسته به سلیقه خریدار و کاربردی که دارند، انتخاب های متنوعی برای خریداران فراهم می کنند.

مبل های چند تکه محبوب ترین نوع مبلمان در تمام دنیا هستند، برای هر اندازه از خانه و هر نوع اتاقی مناسب هستند. گزینه ای عالی برای افرادی هستند که برای اولین بار مبل می خرند و در ادامه قصد اضافه کردن به مبلمان خود را دارند.

مبل های جمع و جور

صندلی های کوچک و جمع و جوری که بیشتر به نظر می رسد برای بچه ها طراحی و ساخته شده است، اما با یک کوسن مخصوص مبل و یک بالشتک پشتی، تبدیل به مبل کامل می شوند.

مبل های جمع و جور در اندازه های مختلف وجود دارند و به دلیل تنوع بالایی که دارند، هم برای کسانی که مبل های کوچک می پسندند و هم برای افرادی که مدل بزرگتر می خواهند، مناسب هستند.

مانند کاناپه های دو نفره، سبک های جمع و جور برای قرار گرفتن در فضاهای کوچک مناسب اند.  آپارتمان ها ، استودیو ها، خانه های کوچک، رستوران ها و یا هر جایی که در آن نیاز به صندلی های اضافه باشد.

علاوه بر این، می توان از مبل های جمع و جور به دلیل انعطاف و فضای کمی که می گیرند، به عنوان یک مکمل در کنار مبل های کالسکه ای استفاده کرد.

modern-sofa-luxury-living-room

و اما بهترین مبل ...

انتخاب مبل یک تصمیم بزرگ است و باید همه زوایا آن را در نظر گرفت: سبک، اندازه، پارچه، مواد درون تشک و البته جای قرار گرفتن.

در ادامه مواردی را که باید قبل از خرید به آن ها فکر کنید، را بررسی می کنیم:

اندازه

چه بخواهید مبل را در جلوی دیوار بگذارید و چه در وسط اتاق، به صورت تکی قرار بگیرد یا در کنار مبلمان دیگر باشد، بهتر است فضایی را در اطراف مبل خود خالی نگه دارید. چرا؟

برای اینکه بتوان میزهای عسلی، آباژور و قفسه کوچک کتاب را در کنار آن بگذارید.

برای اینکه مبل ها در فضاهای تنگ و شلوغ، اصلا به چشم نمی آیند.

برای اینکه اگر نشستن روی آن ها سخت باشد، مهمان ها احساس معذب بودن و ناراحتی خواهند داشت.

بهترین راه برای تشخیص اینکه چه چیزی برای اتاق شما بهتر است، در نظر گرفتن سایر وسایل در کنار آن و همچنین نحوه چیدمان همه آن ها است.

مواد

مبل ها در پارچه ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند و سطح کیفیت و قیمت های مختلفی را دارند.

آیا باید نمونه پارچه مبل انتخابی خود را سفارش دهم؟

ما همیشه از مشتریان خود می خواهیم تا نمونه ای از پارچه های مورد علاقه خود را سفارش دهند، زیرا مبلمان از مهم ترین وسایل داخلی خانه است. یک تصمیم بزرگ درباره یک وسیله بزرگ.

دیدن تصویری از پارچه انتخابی شما همانند لمس کردن و نگاه کردن به آن در نور های مختلف نیست. از آنجا که هیچ چیز شبیه به خود واقعیت وجود ندارد، هیچ چیز مانند مشاهده یک نمونه کوچک از مدل پارچه انتخابی شما، تصویر درستی از مبلتان در آینده نخواهد داد.

پارچه

ما پارچه های خود را، به دلیل کیفیت بالای آن ها انتخاب می کنیم. تمام پارچه ها مورد آزمایش قرار گرفته و مطمین می شویم تا بهترین پارچه از نظر کیفیت روی مبل شما قرار گیرد.

پارچه های مبلی شامل موارد زیر است:

پارچه کتانی: مبل های ساخته شده از کتان، دارای ظاهری معمولی و زنده و دارای خطوط طبیعی هستند که به مرور زمان نرم می شوند.

پنبه: در مدل های خالص و مخلوط تولید می شود، پنبه بسیار متنوع و راحت است، به راحتی می توان از آن استفاده و مراقبت کرد.

پلی استر: با دوام و پوشش محکم، پلی استر پایه ساده ای را ایجاد می کند که برای اضافه کردن وسایل و چیز های کوچک به مبل، مناسب است.

مخملی: پارچه های مخملی همیشه نشان از زیبایی و شکوه دارند. در نظر داشته باشید که با لمس کردن مخمل، جای دست بر روی آن می ماند.

پشمی: برای ایجاد یک ظاهر و کلاسیک، هیچ چیزی بهتر از پشم نیست، پشم در طیف وسیعی از رنگ ها تولید می شود و با هر سبکی سازگار است.

چرم: چرم طبیعی، نرم و بسیار بادوام و قوی است، انگار که زنده است، به این معنی که در زمستان روی آن احساس گرما می کنید و در تابستان خنک می شوید. چرم برای تمام مدل ها مناسب است و علاوه بر کیفیت بالا، نمای خوبی به وسایل شما می دهد.

تشک

به منظور حفظ راحتی و زیبایی ظاهری، مبل های سفارشی بهکارچوب با هر سبک مبل خاصی، به دقت مطابقت داده می شوند. ما از ترکیب مواد اصلی استفاده می کنیم تا از مزایای هر یک استفاده و هر مبل را به بهترین وجه ممکن بسازیم.

فوم: در انواع مختلفی از تراکم موجود است، گاهی اوقات از فوم های مختلفی در یک کوسن صندلی استفاده می کنیم تا مطمئن شویم که کوسن به اندازه کافی راحت است.

یک فوم کوسن خطوط محکم تر و تمیزتری نسبت به پر دارد و به دلیل چگالی بالاتر، شکل ظاهری بهتری هم دارد. تمام فوم ها، حدود 15 درصد استقامت خود را در شش ماه اول استفاده از دست می دهند. این بدان معنی است که یک مبل فوم در ابتدا ممکن است کمی محکم تر از چیزی باشد که  هنگام امتحان کردن در فروشگاه احساس می کنید.

پر: همراه با احساس لوکس و کلاسیک است، بسیار راحت بوده و به دلیل طبیعی بودن از محبوبیت بالایی برخوردار است.

با این حال، پر به سرعت تغییر شکل داده و ظاهر آن نیز عوض می شود. برای حفظ ظاهر و نرمی آن، به ترمیم منظم کوسن ها نیاز دارید. پر را می توان با فیبر ترکیب کرد تا انعطاف پذیری کمتری به کوسن ها بدهد.

الیاف پلی استر: بافت پلی استر به تنهایی به اندازه کافی دوام مناسب برای کوسن های مبل را ندارد، بنابراین ما برای کوسن های کوچک تر از آن استفاده می کنیم.

شما می توانید از طریق وب سایت بهکارچوب مبل های باکیفیت خود را انتخاب و یا حتی سفارش دهید.

به اشتراک بگذارید

برای ثبت نظر ابتدا وارد سایت شوید

اگر حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید.